ANO, JSME LISOVNA PLASTŮ, ALE...

Děláme věci JINAK

Jsme stále česká rodinná firma. Od našeho založení v roce 1992 věci děláme po svém, jinak, než je běžnou praxí v našem oboru. Nebojíme se jít i proti proudu. Nese to svoje pozitivní výsledky a této cestě věříme. Na této stránce Vás provedeme vším, co děláme a proč to děláme jinak než ostatní.

ZAČÍNÁ TO VÝVOJEM

Vývoj plastových výrobků

Máme tým vlastních konstruktérů. Jsou to kmenoví zaměstnanci a někteří u nás pracují i dvacet let. Sázíme také na mladé absolventy. Pracujeme na nejmodernějších platformách, do kterých investujeme v souladu s trendy a s legislativou. Naši konstruktéři pracují nejen v konstrukčních systémech a svých kancelářích, ale díky vlastní lisovně si mohou svoje návrhy ověřovat v praxi a sdílet i praktické zkušenosti s kolegy z výroby.
Tento „MIX“ výrazně urychluje vývoj kvalitních výrobků. Naši zákazníci čerpají naše zkušenosti.

Vývoj plastových výrobků
NIŽŠÍ NÁKLADY A RYCHLEJŠÍ OPTIMALIZACE VÝROBKŮ

Vývoj a výroba prototypových dílů

Zhmotňujeme našim zákazníkům jejich představy – téměř okamžitě. Na základě dat jsme schopni vyrobit i funkční prototypy, na kterých si můžete vyzkoušet jejich funkčnost a použitelnost. Tím urychlujeme optimalizaci výrobků a snižujeme náklady. V rámci naší firmy máme speciální 3D tiskárnu, kde toto realizujeme. Téměř okamžitě. Pro naše potřeby a pro naše zákazníky. Děláme to jinak.

Více na: www.3Dtisk-jinak.cz
NIŽŠÍ NÁKLADY A RYCHLEJŠÍ OPTIMALIZACE VÝROBKŮ
VSTŘIKOVACÍ FORMY? UMÍME, VYRÁBÍME

Výroba vstřikovacích forem

Po určité době, co jsme lisovali, jsme zjistili, že abychom dokázali správně zabezpečit lisování plastových výrobků, musíme mít skvěle zabezpečeny i nástroje. A proto jsme si v roce 2005 založili vlastní nástrojárnu.

V rámci naší nástrojárny máme tým odborníků, kteří jsou schopni optimálně navrhnout nástroje pro správné lisování plastů. Vyrábíme nejen nástroje pro lisování, ale díky zkušenostem již několik let navrhujeme i kontrolní a automatizační řešení. Naše nástrojárna šetří náklady nám i našim zákazníkům. Jak? Děláme to JINAK.

Více na: www.nastrojarnajinak.cz
Bohaté zkušenosti s výrobou forem

Od roku 2005 jsme vyrobili více než 800 forem (a stále toto číslo roste). Vyrábíme různé druhy forem, od malých forem s váhou cca 500 Kg až po velké formy nad 3,5 tuny.

Důsledná kontrola kvality forem

V rámci nástrojárny máme speciální 3D laboratoř uzpůsobenou pro měření kovových forem v průběhu celé výroby.

Zařízení pro kontroly kompletace a procesů

V nástrojárně vyrábíme také kontrolní a kompletační přípravky. Snižujeme tím náklady

Nasazujeme automatické robotizované systémy

I v rámci nástrojárny a výroby forem lze automatizovat. Přesvědčili jsme se sami o tom před několika lety a nyní již čím dál více používáme roboty při obrábění forem. Snižujeme tím náklady a urychlujeme výrobu forem.

NAŠE HLAVNÍ ZAMĚŘENÍ

Lisování plastů

Jádrem našeho podnikání je vstřikování plastů. Každoročně výrazně investujeme jak do obměny strojového parku, tak i do automatizace a nových trendů. Aktuálně provozujeme lisovací kapacity od 40 do 1 100 tun a máme 41 vstřikovacích lisů. Preferujeme evropské výrobce strojů.

Seznam lisů
Lisování plastů
U 3D MĚŘENÍ POUŽÍVÁME AUTOMATIZACI

3D měrové středisko

Je nezbytné pro kontrolu naší výroby. Nespokojujeme se se zaběhnutými standardy. Tvoříme trendy i v této oblasti. I zde to děláme JINAK.

3D měrové středisko
EFEKTIVITA U NÁS HRAJE PRVNÍ HOUSLE

Automatizace a robotizace

Vycházíme z praxe a zkušeností. Po mnoha letech praxe jsme vytvořili interní tým, jehož členové (kmenoví zaměstnanci), vymýšlejí a navrhují další projekty optimalizace našich výrobních procesů. Masivně investujeme do této oblasti a výrazně se nám to vrací.

EFEKTIVITA U NÁS HRAJE PRVNÍ HOUSLE
KONTINUÁLNÍ KONTROLA

Optická kontrola výroby

Při výrobě stále zdokonalujeme naše kontrolní, automatizované postupy. Jedním z odvětví je i automatická optická kontrola. Dříve jsme používali různé generace optických senzorů s různými možnostmi a přesností. Nyní ke kontrole využíváme umělou inteligenci, která je schopná odhalit jakékoliv výrobní vady, defekty a i ty nejmenší nepřesnosti.

KONTINUÁLNÍ KONTROLA
ZAJIŠTĚNÍ STABILITY VÝROBY

Důsledná údržba forem

Víme jak důležité je mít STÁLE  kvalitní nástroje (formy, přípravky, automatizační stanice). Děláme proto pravidelnou profylaktickou údržbu. Naši zkušení a odborně vyškolení nástrojaři ji pravidelně zajišťují. Jak svým umem a zkušenostmi, tak také mají k dispozici speciální technologie (suchý led, ultrazvukové čištění, …), a také speciální informační systém, který nám tuto údržbu dlouhodobě řídí, monitoruje a plánuje. Více naleznete ve videu přímo „z terénu“, které ukazuje, že i toto Děláme JINAK.

ZAJIŠTĚNÍ STABILITY VÝROBY
Skladová politika… I tu děláme jinak

Sklady obalů a hotových výrobků

Sklady materiálů

Sklady materiálů

Dostatek zásob materiálu nám umožňuje vyrábět, i když v dodavatelském řetězci dojde k přerušení dodávek materiálu. Abychom neohrozili naše zákazníky, nakupujeme velké zásoby materiálu a to i na několik měsíců. Naším cílem je být spolehlivým partnerem v každé době.

Sklady obalů

Sklady obalů

Obaly před zahájením výroby skladujeme ve vytápěných skladech co nejblíže výroby. Běžná praxe v našem oboru je skladování obalů kdekoliv venku. Díky tomu se do nich mohou dostat nečistoty nebo mohou být od sněhu a mokré. V našich skladech jsou obaly v teple a suchu. Tím je zajištěna celková kvalita dodávek.

Sklady hotových výrobků

Sklady hotových výrobků

Dostatečnou zásobu výrobků máme ve vlastních skladech, abychom byli schopni kdykoliv zabezpečit dodávky k našim zákazníkům. Používáme WMS, pojízdné regály, řízené zaskladňování i vyskladňování. Pro zajištění bezpečnosti a schopnosti dodávek výrobků máme skladové zásoby hotových výrobků průměrně na 2 týdny.

NEPLÝTVÁME…

Recyklace a zmetkovitost

Optimalizujeme zmetkovitost, recyklujeme, třídíme. Tím snižujeme nejen náklady, ale i celkovou uhlíkovou stopu naší společnosti. Splňujeme také veškeré ekologické normy nastavené Evropskou Unií.

I ŠKOLENÍ DĚLÁME JINAK...

Školení našich pracovníků

Vytvořili jsme si vlastní systém školení. Pro lepší pochopení místo popisů vytváříme názorná videa. Vymýšlíme, točíme a upravujeme si je sami. „Herci“ jsou naši kmenoví zaměstnanci.

I ŠKOLENÍ DĚLÁME JINAK...
NAŠE ZÁSADY

Tři zlatá pravidla společnosti KASKO

Pří rozhodování, jakým směrem se bude naše společnost ubírat a do čeho budeme investovat, se řídíme třemi zlatými pravidly:

1
Zaměstnanci nikdy nesmí výplatu dostat pozdě
2
Každá faktura musí být zaplacena ve splatnosti
3
Kupujeme jen to, na co máme. Vše financujeme z vlastních zdrojů
Z pohledu vlastních bohatých zkušeností, ať v českých nebo zahraničních firmách mohu srovnávat, jak v rámci oboru automotive, tak i v jiných oborech průmyslu a obchodu. Nejen srovnávat, ale také obohacovat naše směřování. Když to vše kriticky posoudím, tak se nebojím otevřeně tvrdit: "My to skutečně děláme JINAK. Přesvědčte se o tom sami. Návštěvou, spoluprací, rozhovorem, … zveme Vás."
Výkonný ředitel
Ing. Petr Valda
Výkonný ředitel
ZAUJALA VÁS NAŠE PRÁCE?

Neváhejte nás kontaktovat!

Zanechte nám kontakt a my se Vám rádi ozveme zpět

Kontaktní formulář
Změnit jazyk
Česky English